Máte-li dotazy, připomínky, nápady, či mi chcete jakkoli pomoci s tvorbou stránek a navyšováním jejich obsahu,
pak mě kontaktujte

r.m.zitny@centrum.cz

Děkuji.  Radek Žitný

 

Mé knihy:

Protektorátní rozhlasový skeč

Žitný, Radek: "Protektorátní rozhlasový skeč. Jak zlomit vaz (nejen) králi komiků, BVD, Praha 2010. Čtení je to to neveselé avšak překvapující - poválečné osudy umělců, kteří byli za protektorátu výhrůžkami donuceni k vystupovaní v zesměšňujících odpudivých skečích, stejně tak osudy autorů této odporné "zábavy".

Doposud se několik desetiletí stále dokola opakovala jen slova "Hvězdy nad Baltimore", tj. název skeče, v němž vystoupil Vlasta Burian. Moje kniha pojednává vůbec poprvé komplexně o skečích jako o nástroji rozhlasové propagandy, cituje kompletní texty nejodpornějších odvysílaných skečů a především mapuje příčiny vzniku a následky realizace tohoto dosud nezmapovaného fenoménu. Publikace je uvedena předmluvou PhDr. Vladimíra Justa.

Zajímáte-li se o české kulturní osobnosti všeobecně, je pro Vás kniha správnou volbou. Jako prvnímu se mi podařilo rozluštit identitu záhadného kolaborantského všeumělce ErJé, podávám překvapivé informace o herci Karlu Postraneckém, stranou nezůstávají další zúčastnění umělci: Fanda Mrázek, Čeněk Šlégl, Zdena Kavková-Innemannová, Ferenc Futurista, Jára Kohout a další.

Knihu seženete od 3. března 2011 u všech dobrých knihkupců nebo v e-shopech.

 

FARNÍK, Jaromír - ŽITNÝ, Radek: Čeněk Šlégl. "Tedy dobře vyřízeno k dnešnímu pořádku..." Dvě tváře herce režiséra a scénáristy. BVD, Praha 2009. 

Čeněk Šlégl

    Všechny zájemce o biografie našich herců bych rád informoval, že naše  kniha obsahuje mnoho dosud nepublikovaných materiálů, fotografií a především konečně podává pravdivé informace o životě našeho nezapomenutelného umělce. Jeho život plný hořkých až tragických paradoxů je téměř neuvěřitelný. Stal se obětí doby, která dodnes nebyla nijak veřejně očištěna. Předmluvu ke knize napsal Doc. PhDr. Vladimír Just - divadelní historik, spisovatel a kritik.

Knihu žádejte u knihkupců od 3. září 2009. - Nejvýhodněji lze naši knihu objednat >>> ZDE <<< 

 

 

Mé další internetové stránky

www.klarinetweb.wz.cz ; www.cestiskladatele.wz.cz ; www.dohnal.czechian.net ; www.melodyband.xf.cz ; www.dudacketrio.wz.cz

 

 

 

optimalizace PageRank.cz

 jsou optimalizovány pro rozlišení 1024x768 bodů   Design  Radek Žitný  2008-2009